torsdag 24 april
Tel: 011 - 200 000
Fax: 011 - 200 140
redaktionen@nt.se
 Vädret 
 

 
  Nyheter    Opinion    Sport    Nöje & Ung    Guider    24nt    Annons    Abonnemang    Motor    Bostad    Jobb    Köp & Sälj    Kontakta NT    Sök 
  Redaktionen      Annonsavdelningen      Mediecenter      Abonnemang/Distribution/Marknad      Administration      Pressgrannar      Data      Resecenter      Teknomedia      Kontaktkatalog   
Abonnemang
 
Andersson Inger, Kontorist 011-200207 inger.andersson@nt.se
Bergvin Helena, Kontorist 011-200203 helena.bergvin@nt.se
Fax Abonnemang 011-200210
Gruppnummer Abonnemang 011-200200 abonnemang@nt.se
Jansson Jan, Abonnemangschef 011-200201 jan.jansson@nt.se
Karlsson Steve, Säljledare 011-200209 steve.karlsson@nt.se
Kinnunen Helena, Kontorist 011-200205 helena.kinnunen@nt.se
Nordström Lena, Kontorist 011-200204 lena.nordstrom@nt.se
Distributionstjänst
 
Åhman Marita, Kontorist 011-200206 marita.ahman@nt.se
Andersson Serry-Ann 011-200208 serry-ann.andersson@nt.se
Ankarhoff Tommy 011-200272 tommy.ankarhoff@nt.se
Brodén Lars 011-200273 lars.broden@nt.se
Ekholm Jenny 011-200271 jenny.ekholm@nt.se
Fax Distributionstjänst 011-200275
Jansson Tobias, Budchef 011-200274 tobbe.jansson@nt.se
Pennryd Leif 011-200276 leif.pennryd@nt.se
Telsvar Distributionstjänst 011-200269
Marknadsavdelningen
 
Dagan Anita, Informatör 011-200258 anita.dagan@nt.se
Dahlqvist Bodil, Marknadsassistent 011-200202 bodil.dahlqvist@nt.se
Eriksson Eva, Marknadsassistent 011-200238 eva.eriksson@nt.se

Abonnemang/Distribution/Marknad
Abonnemangsärenden, kundaktiviteter och distributionsfrågor handläggs av tidningens abonnemangsavdelning. Norrköpings Tidningar, Folkbladet, Västerviks-Tidningen, Dagens Nyheter, Svenska Dagbladet och Dagens Industri är de största tidningstitlarna av de totalt sjutton som administreras av NT:s kundtjänst. Sommaren är abonnemangsavdelningens mest hektiska period, då genomförs flest förändringar. Cirka 9.000 adressändringar genomförs varje sommar. Största kundaktiviteten är NT-kortet. Via NT-kortet lottas biljetter ut och rabatter lämnas på både evenemang och varor. Den populära och traditionella jultävlingen Dagsländan har cirka 60.000 svar varje år.

Vill Du få kontakt med någon av oss på abonnemangs- eller distributionsavdelningen så finns vi på listan till höger där Du kan klicka på respektive medarbetare.
Du har möjlighet att själv adressändra eller göra uppehåll via vår kundtjänst på webben. Välj ABONNEMANG i navigeringslisten ovan. Logga in och gör dina ändringar.

Välkommen!

Jan Jansson
Marknadschef